ارائه نرم افزار و سخت افزار رایانه های دستی دانش آموزی


برخی از ویژگی های تبلت دانش آموزی :
• دسترسی به یک تجربه پویا برای برنامه های آموزشی
• دسترسی به کتابخانه دیجیتال و کتب درسی
• امکان دانلود و دسترسی به جزوه های درسی و آموزشی از طریق وب سایت طراحی شده
• نرم افزار اختصاصی نصب شده بر روی تبلت دانش آموزی جهت انجام امور درسی و آموزشی
• دسترسی محدود شده برای اینترنت (فیلتر شده)
• دارای سیستم عامل هوشمند به همراه زبان فارسی و امکان تایپ فارسی
• رابط کاربری دستگاه مخصوص تبلت دانش آموزی می باشد و از خصوصیات متفاوتی برخوردار است
• امکان دسترسی به تمامی برنامه های آفیس : ورد – اکسل – پاورپوینت و.... ، دسترسی به دیکشنری های آنلاین وآفلاین
در ادامه به برخی از ویژگی های تبلت که مورد توجه اکثریت قرار گرفته اشاره می نماییم :
• قابلیت حمل: تب‌لت‌ها به خاطر نوع طراحی‌شان در مقایسه با رایانه‌های معمولی، سبک‌ترند و حمل و انتقال‌شان به نسبت راحت‌تر است. بعنوان مثال اگر در زمان استراحت خود بخواهید سری به دنیای مجازی بزنید، گشتن و پیدا کردن تب‌لت خیلی راحت‌تر است تا این‌که از جایتان بلند شوید و بروید پشت میز کارتان تا رایانه را روشن کنید. حتی لپ‌تاپ هم که جز وسایل قابل حمل و متحرک محسوب می‌شود، زمانی را برای روشن شدن می‌گیرد و معمولا بعد از مدتی استفاده، گرمای غیر قابل تحملی تولید می‌کند! در مدارس نیز حمل آن آسان بوده و به راحتی در کیف هر دانش آموزی جا خواهد داشت .
• بهره‌وری : وجود یک تبلت در محل کار، می‌تواند برای انجام کارهای روزانه مثل : انجام مکالمات تلفنی ، برگزاری ویدئو کنفرانس ، چک کردن ایمیل ها ، ارسال پیام ها و رسیدگی به برنامه‌ها کاملا موثر باشد. به عنوان مثال تبلت را می توان در محل کار در کنار نمایشگر رایانه‌ قرار داد و از آن به عنوان یک نمایشگر دوم استفاده کرد. به این ترتیب می‌توان صفحه ایمیل‌ها را باز نگه داشت تا به محض دریافت ایمیل جدید، آن را مطالعه نمود ، و یا در جلسات کاری، می‌توانید برای یادداشت‌برداری ، ضبط صدا ، تصویر برداری یا دانلود سریع مطالب مربوط به بحث و استناد به آن‌ها، از تبلت استفاده کنید. به این ترتیب نیازی نیست که برای پیدا کردن یک نکته یا یک جدول و نمودار، کوهی از کاغذ را زیر و رو کنید . در مدارس نیز اگر این امکان فراهم شود که دانش آموزان به نبلت ویژه مدرسه دسترسی داشته باشند می‌توانند با ذخیره کتاب‌ها در تبلت و همراه بردن آن، هم به اقتصاد خانواده و هم به ستون فقرات خودشان کمک کنند!
• سرگرمی : تبلت‌ها برای بازی و سرگرمی عالی هستند. از آن‌جا که تبلت‌ها فقط یک صفحه نمایشگر بزرگ هستند، بهترین وسیله برای تماشای فیلم و برنامه‌های تلویزیونی به شمار می‌روند. در ضمن با وجود وسایلی مثل نت‌فلیکس و هولو پلاس،... شما دیگر احتیاجی به ذخیره فیلم‌ها روی حافظه تبلت ندارید و می‌توانید فیلم‌ها را به طور مستقیم روی وسیله‌تان آرشیو کنید . در ضمن، بازی‌های زیادی هست که می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. تبلت‌ها به خاطر مجهز بودن به صفحه کلید لمسی، می‌توانند لحظات خلاقانه‌ای را هنگام بازی فراهم کند
• سازگاری : بازی‌ها تنها گزینه‌ای نیستند که می‌توانید روی تب‌لت دانلود کنید. فروشگاهی هستند که می‌توانید برنامه‌های جانبی زیادی را از آن بخرید و سطح کاربری دستگاه‌تان را اتقا دهید. اگر هم دوست دارید از آخرین اخبار روز باخبر شوید یا در شبکه‌های اجتماعی به دنبال دوستان قدیمی‌تان بگردید، می‌توانید به راحتی تمام برنامه‌های مرتبط را دانلود کنید. در ضمن، شما خیلی راحت می‌توانید تمام برنامه‌های مورد علاقه‌تان را در تبلت نصب کنید، بدون اینکه نیاز به وارد کردن رمز ثبت یا رمز خرید محصول داشته باشید.
• عمر باتری : یکی از دلایل دیگری که یک تبلت به لپ‌تاپ ارجحیت دارد، عمر بسیار طولانی‌تر باتری تبلت است. لپ‌تاپ حدود 2 ساعت و نیم شارژ نگه می‌دارد در صورتی‌که یک تبلت با کیفیت مناسب را می‌توان برای یک روز کامل، بدون نیاز به اتصال به پریز برق استفاده کرد.